خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش گفت: ظرفیت روزانه دانشگاههای دولتی کشور بیشتر از متقاضیان است.

  عبدالرسول عمادی روز پنجشنبه در آیین تجلیل از دانش آموزان برتر و نخبگان علمی،آموزشی شهرستان خمین افزود: ظرفیت خوبی در دانشگاههای وجود دارد و مراکز علمی کشوربسیار توسعه پیدا کرده اند.


  وی اظهارکرد: کنکور برای ورود به دانشگاهها باقی می ماند چرا که متقاضی برای برخی از رشته های تحصیلی بسیار است و بایستی متقاضیان با رقابت جذب این رشته ها شوند.
  رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش بیان کرد:با وجودی که کنکور خواهد ماند اما به سمت کاهش تاثیرآن خواهیم رفت چرا که برگزاری کنکور در یک روز و رقابت، بسیار استرس زا است که در دهه اخیر در نظام آموزشی کشور تاثیر منفی و فشارهای روانی را در بین دانش آموزان ایجاد کرده است .
  عمادی گفت: امسال 25 درصد نمره داوطلبان کنکور و ورودی های دانشگاهی از سوابق تحصیلی متوسطه به دست آمد و سال آینده به 30 درصد افزایش می یابد و در سال 96 سوابق تحصیلی بیشتر از این درصد ها لحاظ خواهد شد.


  مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی نیز گفت: با وجود کمبود امکانات و منابع، نظام آموزشی از سرمایه های بزرگی برخوردار است که با تلاس اولیاء، مسئولان و معلمان این سرمایه ها بایستی شکوفا شوند.
  شهریار فولادوند افزود: باید متولیان فرهنگی و معلمان بسترهایی را فراهم کنند تا زمینه بروز و ظهور استعدادها در همه نقاط شهری و روستایی حتی دورترین آبادی ها فراهم شود.
  مدیرآموزش و پرورش خمین نیز گفت: دانش آموزان باید مهارت در زندگی را با پیشرفت علمی آمیخته کنند چرا که هوش و استعداد تنها برای موفقیت کافی نیست.
  در این مراسم از 32 دانش آموز خمینی حائز رتبه در مسابقات کشوری و استانی تجلیل شد.
  شهرستان خمین از توابع استان مرکزی 110 هزار نفر جمعیت و حدود 16 هزار دانش آموز دارد.


  این مطلب تا کنون 18 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : دانش ,کنکور ,درصد ,پرورش ,تحصیلی ,آموزان ,دانش آموزان ,دانش آموز ,استان مرکزی ,نظام آموزشی ,شهرستان خمین ,
  رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش گفت: ظرفیت روزانه دانشگاههای دولتی کشور بیشتر از متقاضیان است.

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر